přátelství2

23. dubna 2008 v 17:03
Co je to přátelství? Přátelství je něco mezi lidmi, kteří k sobě mají po nějaké stránce blízko. Mohou se přitahovat nejen fyzicky, ale také myšlenkami, stejnými názory, stejným chováním, nakonec mohou mít hodně společného. V přátelství se stává i to, že stačí, aby si jeden na něco pomyslel, ale ten druhý už ví, co mu chce přítel říci, aniž by vyslovil svou myšlenku. Přátelství je vyšší forma kamarádství. Přátele jsou pro každého člověka velice důležití. Důležité je to proto, že na svého přítele se můžeme obrátit v jakékoliv otázce, s problémem, ale i s prosbou o pomoc. Ten správný přítel se nikdy neotočí zády, ba naopak bude se snažit pomoci. Přítel se pro přítele dokáže obětovat a to je to nejcennější, to je podstata přátelství. Ten, kdo takového člověka má, bude mít poloviční problémy.Pomůže, jak nejlépe bude umět.
Jak se ale pozná přítel? Přítel se pozná podle toho, co je ochoten udělat pro toho druhého. Ten správný přítel bude naslouchat, bude pomáhat a vždy se bude snažit pomoci a najít to nejlepší řešení. Vybudovat si přátelský cit k někomu je velice složité a těžké. Pustit si k tělu někoho, je velice riskantní a proto se každý snaží vybrat jen to nejlepší. Ten, kdo chce mít ve své blízkosti dobrého přítele, musí dobře hledat a objevovat.
Je kamarád totéž jako přítel? Ne, kamarád je něco jiného něž přítel. Kamarádů máme za život více než dost, ale těch opravdových přátel za život moc nepoznáme. ! Přátelství na rozdíl od kamarádství může trvat i několik desítek let. Kamarádství může ztroskotat na maličkostech, ale to pravé přátelství, přečká veškeré bouře. Příteli dokážeme odpustit to, co nikomu jinému asi ne. Kamarádství je založeno na něčem jiném než přátelství. S kamarádem se hlavně nedají řešit veškeré problémy jako s přítelem. Před kamarádem můžeme a také máme jisté tajnosti, ale vůči příteli nemusíme mít tyto tajnosti. Pokud skončí velké přátelství, může to být těžký okamžik v životě všech osob, pro které přátelství končí. Kamarádi přicházejí a odcházejí, ale to naše přátelské druhé já zůstane navěky s námi.
Láska umírá na pravdu, přátelství na lež.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama